
Intézményünk idén is bekapcsolódott a pénzügyi tudatosságot és vállalkozói kompetenciákat fejlesztő programsorozatba, így immár 11. alkalommal vettünk részt a Pénz7-en.
A program kapcsán szakértő önkéntesek által támogatott tanórákat is tartottunk.
Az 5.b osztályban Szatai-Skoperda Márta a Magyar Bankszövetség ügyviteli referense tartott
játékos foglalkozással egybekötött előadást a digitális lábnyomról, digitális pénztárcáról és a digitális csalások útvesztőiről. A tanulók nagyon érdeklődőek voltak, és sok mindent kérdeztek a témával kapcsolatban. Volt, akinek a családjában már előfordult adathalász kísérlet, ők ezt is megosztották az osztálytársakkal annak érdekében, hogy minél többet ismerjenek meg ebben a témában.
Az 6.a osztályban dr. Billo Kármen a NGM Kis-, és Középvállalkozások Fejlesztéséért és Technológiájáért Felelős Államtitkárságának kabinetfőnöke a vállalkozások célcsoportjait helyezte fókuszba az előadásában. A gyerekek csoportokban dolgoztak, feladatuk egy indítandó vállalkozás kigondolása volt egy meghatározott kategóriában, majd meg kellett fogalmazniuk, hogy ki a célcsoportjuk, miért, és hogyan tudják őket megszólítani. Tanulóink ismét bizonyították, hogy a vállalkozások világában is jártasak, és remek ötletekkel álltak elő.
Minden résztvevő nagyon jól érezte magát!
Köszönjük önkénteseinknek a tartalmas és hasznos tanítási órák megtartását, jövőre is várjuk Őket szeretettel!
Diákjaink írták az előadásokról:
A pénzügyi témahét
2025.03.06-án az 5.b osztály egy pénzügyi előadáson vett részt. Márti néni a Magyar Bankszövetségtől jött, és nagyon lelkesen tartott előadást. Az előadás a digitális lábnyomokról és a digitális pénztárcáról szólt. Tanulságos, szórakoztató és játékos volt. Arról is tanultunk, hogy hogyan kerüljük el a digitális veszélyeket. Esett szó arról is, hogy hogyan csökkentsük a kiadásainkat. Az óra második felében még egy izgalmas játékra is jutott idő. Az osztály élményekkel teli órákat töltött Márti nénivel, de utána sajnos vissza kellett térni a tanuláshoz.
A 6.a osztály diákjai így írnak az őket ért élményekről, tapasztalatokról:
Bonnay Jamie: „Egy napos pénteki reggelen történelem és osztályfőnöki órán a pénzügyekről beszélgettünk. Előbb egy érdekes előadást hallgattunk meg, majd kérdésekkel és válaszokkal töltöttük az időnket. Arról beszélgettünk, mi szükséges ahhoz, hogy egy vállalkozás, egy cég sikeres legyen. Hogyan, milyen eszközökkel lehet növelni a hatékonyságot. Egy kis idő múlva cég-kategóriákat osztott ki az előadó. A mi csapatunk az „egészséges nasi” témát kapta. Tekergett az agyunk, és a végén megszületett az ötletünk: egészséges müzliket fogunk gyártani, amely segíti az egészséges nasizást. Megfogalmaztuk, mit szeretnénk elérni, és egy kérdőívet állítottunk össze, hogyan lehetne fejleszteni a cégünket. Azután ezeket a kérdéseket feltettük egy másik csoportnak, a jövőbeli vevőknek, akik fényes válasszal feleltek. Innen már könnyen tudtunk tájékozódni, mi az, amit megvásárolnának, és mi az, ami nem viszi előbbre a céget. Kijavítottuk azt, amit a vevők javasoltak, és így már hibátlan lett a cég. A végén a cég bemutatása következett a nagyközönségnek, akik nagyon örültek az ötletnek. Így telt ez a fantasztikus nap, remélem, a következő évben is lesz.”
Turzó-Sovák Barnabás: „Amikor bejött az osztályunkba az előadónő, akivel már a múlt évben is találkoztunk egy emlékezetes foglalkozáson, már nagyon vártam az előadást. Mikor ismertette a témát, egyre kíváncsibb lettem. A téma a célközönség bevonzása volt. Az első 40 percben interaktív előadást hallottunk arról, hogyan is működik ez. A második órában mi játszottuk el, hogyan lehet a célközönséget megnyerni. Csapatokra oszlottunk, megkaptuk a témakört, és kitaláltuk hozzá a vállalkozásokat, és összeállítottunk kérdéseket arról, hogyan lehetne fejleszteni a céget. Miután elkészültünk, egy másik csapatnak feltettük a kérdéseket. Ezután bemutattuk a vállalkozásunkat a többieknek is, megválaszoltuk a kérdéseket és azt is mennyire vált be. A játék nagyon érdekes volt és tetszett az előadás is. Örülök, hogy vannak ilyen programok.”
Benke Borisz: „Az idei évben a Pénzügyi témahéthez kapcsolódva érdekes programmal és játékkal töltöttük az osztályfőnöki és a történelemórát. Az volt a feladatunk, hogy válasszunk egy témát, vagy egy előre megadott témában készítsünk egy céget, például egészséges nasi, játékbolt, sportruházat, utazási iroda, panzió, kisállat-kereskedés, stb. Az osztálytársaim nagyon sok kreatív dolgot találtak ki. Nekem a személyes kedvencem az egészséges nasi volt, azért, mert azt találták ki, hogy készítenek egy olyan appot, amiben összeállíthatod a saját müzlidet. Miután mindenki elkészítette a saját cégét, bemutattuk egymásnak és a „cápáknak”, úgy, mint a „Cápák között” műsorban. Érdekes volt az is, hogy az előadó elmesélte, hogy ő egy olyan tanácsadó cégnél dolgozik, ahol segítenek más vállalkozásoknak, cégeknek. Szerintem nagyon hasznos és tanulságos volt ez az interaktív előadás és játék. Remélem, jövőre is lesz ilyen program.”
- 03. 19.
Kalácska Barbara igh.