Eseménynaptár

2022.

Szeptember

PROGRAM
1.      8.00 óra Tanévnyitó ünnepély

Schultüte

Első tanítási nap

Munkavédelmi és balesetvédelmi

oktatás a tanulók részére

1.  17.00 óra Elsős szülői értekezletek
5-6.  17.00 óra 2.-3.-4. évfolyam szülői értekezlet
7. 17.00 óra Felső tagozatos szülői értekezletek

 

Folyamatosan DIFER mérés
10.  7.30 óra DÖK gyűlés
22. szerda Autómentes nap
26. hétfő 11:00 Népmese napja
27-29. Őszi hulladékgyűjtés
29-i hét Nemzetiségi osztályokban “Erntedankfest”
29. Bázisiskolai program – “Erntedankfest”
Október Program
4. Állatok világnapja
6. Megemlékezés az Aradi vértanukról

osztálykeretben

10. 1. tanítás nélküli munkanap

Városi pedagógiai nap

10-21-ig Bemeneti mérés 8. évfolyam
12 szerda

10.00-15.00

EDU&FUN Digitális Élményközpont Budapest
14. 14:00 Területi Bolyai matematika csapatverseny
15. szombat Munkanap
17-21. Erasmus diáktalálkozó Barcelonában
19. Bázisiskolai program – online Workshop

 

6.b osztály kirándulása a Vácrátóti Nemzeti Botanikus Kertbe

19. SZMK értekezlet
20. Középfokú iskolák felvételi tájékoztatójuk nyilvánosságra hozatala.
21. 8.00 óra Nemzeti ünnep

Megemlékezés felső tagozat

21. 9.00 óra Nemzeti ünnep

Megemlékezés alsó tagozat

24-nov. 11. Bemeneti mérés 6. évfolyam
26. Pályaorientációs nap
26. 17:00 Pályaválasztási szülői értekezlet
Halloween project az angol tagozatosoknak angolórákon
31. Pihenőnap, ledolgozva október 15-én
November Program
2. 2. tanítás nélküli munkanap

Nevelési értekezlet

11. Márton-nap (osztálykeretben)
Hódítsd meg a biteket
11. 14.30 Bolyai anyanyelvi verseny területi forduló
14-30-ig Bemeneti mérés 4-5. évfolyam
16. Írásbeli felvételi vizsgát szervező középiskolák nevének nyilvánosságra hozatala
16. 14:30 Filharmóniai hangverseny
18. 14:30 Bolyai matematika verseny országos döntő írásbeli része
21. Zrínyi Ilona iskolai matematika verseny
Gábor Dénes Számítástechnikai Verseny I. forduló
21.- 25. Vándorkiállítás az aulában: MME szervezésében: Hüllők
25. Gyengén teljesítő tanulók szüleinek értesítése
25. Bolyai anyanyelvi verseny országos döntő írásbeli része 14.30
Kozma László Informatikai Verseny
1. forduló
December Program
2. Kistudósok Éjszakája
2. Kirándulás Maria Zellbe
3. Tanulók jelentkezése (szülők által) a központi ír ásbeli vizsgákra
6. Mikulás ünnep
7. Iskolai hangverseny
7.                17.00 – 19.00 óra  

Fogadóóra online

9. Bázisiskola program:

 élményközpontú népismeret

Gábor Dénes Számítástechnikai Verseny 2. forduló
16. péntek Karácsonyi ünnepély osztálykeretben

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap

 

19-21. Projektnapok
2021. dec. 22-2022. jan. 9. Téli szünet

Városi Ügyelet a Budaörsi 1. Számú Általános Iskolában

2023.

Január

Program
9. hétfő Téli szünet utáni első tanítási nap
13. Bolyai Természettudományi Csapatverseny területi forduló
19. A budaörsi svábok kitelepítésére emlékezünk
20. Az első félév vége
20. Magyar kultúra napja
21.  10.00 óra Általános középiskolai felvételi eljárás kezdete központi írásbeli felvételi vizsga
27. Félévi értesítők kiosztása
Február Program
7. Bázisiskolai program – bemutató óra

Német nyelvű természetismeret

6-7-8. Szülői értekezletek jelenléti formában
9. Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép beszéd” verseny megyei fordulója
13. hétfő Felvételi lapok leadásának hat. ideje a titkárságra
Biztonságos internet
Curie verseny
17. 19.00 óra Alapítványi bál
17. Tanulói jelentkezési lapok továbbítása a középfokú iskoláknak és a Felvételi Központnak
   
22. 14:00 Vers- és prózamondó verseny felső tagozat házi forduló
27-28. Tanítás nélküli munkanap

Tantestületi továbbképzés

Március Program
6-10.

 

Pénzügyi témahét (Bankolj okosan)

www.penz7.hu

www.penziranytu.hu/penz7

2023. március 6. – június 9. Országos Mérések: Kimeneti mérés

4-5-6-7-8. évfolyam

(évfolyamonkénti beosztás később)

8. 17.00 óra Fogadóóra (online formában)
14. Iskolai ünnepség Március 15.
TINN
21-22. A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában
22. A Víz világnapja
 Kozma László Informatikai Verseny
2. forduló
23. Leendő első osztályos tanulók szüleinek tájékoztató előadás
24. Leendő első osztályos tanulóknak játékos foglalkozás,
Alsó tagozatos vers- és prózamondó verseny
27-31. Digitális témahét

https://digitalistemahet.hu/

31. Bázisiskolai program

Bemutató óra

31. Kárpát- Medencei Teleki Pál Földrajz-Földtan verseny

Megyei Biológia verseny

Április Program
5. Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
6-11. Tavaszi szünet
12. Tavaszi szünet utáni első tanítási nap
20-21. Általános iskolai beiratkozás
21. Herman Ottó biológia Verseny
24-28. Fenntarthatósági témahét
Tavaszi hulladékgyűjtés
25. Föld Napja
29. A középiskolák megküldik a felvételiről szóló értesítést a jelentkezőknek és az iskolának
28. Gyenge osztályzatra álló tanulók szüleinek értesítése
Gábor Dénes Számítástechnikai Verseny döntő

Kozma László Informatikai Verseny döntő

Május Program
1 – 5. Erasmus diáktalálkozó Svédországban
Kontroll DIFER mérések
Anyák napi műsorok
11. Madarak és Fák napja
10. 17.00 óra Fogadóóra
8-9. Angol tagozatra járó tanulóink nyelvi szintmérése, belső vizsga 4. 6. és 8. évfolyamon (írásbeli)
15. 8.a természettudományi irányultságú csoportja természettudományi vizsgát tesz
16. Bázisiskolai program:

Tanösvény-bemutató

8. évfolyamos informatika irányultságú osztályba járó tanulók szintvizsgája
Május 2.fele Angol tagozatra járó tanulóink nyelvi szintmérése, belső vizsga 4.6.és 8. évfolyamon (szóbeli)
4. évfolyamos német nemzetiségi osztályba járó tanulók szintfelmérő vizsga
Német nemzetiségi osztályba járó 8. évfolyamos tanulóink nyelvi szintmérése (írásbeli-szóbeli)
29. A fizikai állapot és edzettség vizsgálatainak és a mérési eredményeinek az informatikai rendszerbe történő feltöltésének határnapja
Gyermeknap délután napközis keretben
30-31. Angol tagozatra járó tanulóink nyelvi szintmérése, belső vizsga 4.,6.és 8. évfolyamon (szóbeli)
31-június 2. Erasmus diáktalálkozó Brüsszel (Lezáró találkozó)
Június Program
7.-8.-9. Fürkész táborok felső tagozaton
12-14. Felső tagozatos osztálykirándulások
8-9-10. Alsó tagozatos tanulók osztálykirándulása
16. Az utolsó tanítási nap

Ballagás

19. Nyári szünet első napja
19. Osztályozó értekezletek (alsó, felső)
19-20. Bizonyítványok írása, aláíratás
21. Tanévzáró ünnepély
22-23. Adminisztrációs feladatok, rendrakás, tanévzáró tantestületi értekezlet
21-23. Beiratkozás a középiskolákba
26-tól Nyári tábor, fürkész táborok
  Nyári Városi Ügyelet (Budaörsi 1. Számú Általános Iskolában)