1. szeptember 27. – Paks: Atomenergetikai Múzeum és Látogatóközpont

A 8. osztályosok tanulmányi kiránduláson vettek részt, ahol hazánk egyetlen atomerőműjéről kaptak ismereteket.

A Múzeumban a 2000 m2-es kiállítótér helyet biztosít az atomerőmű működése során használt berendezéseknek, tudósokhoz köthető relikviáknak és időszaki kiállításoknak. A múzeum egyedi programjain keresztül szórakoztató módon minden korosztályhoz közel viszi az atomenergetikához kapcsolódó ismereteket óvodáskortól felnőttkorig.

A Látogatóközpontban látható interaktív, ember- és természetközpontú kiállítás az atomenergiát a hétköznapok világában helyezi el, könnyen értelmezhető, játékos panelek, ábrák és makettek segítségével.

A kirándulást Badar Istvánné szervezte az évfolyamnak a technika órák ismereteinek iskolán kívüli megismerése céljából.