„Látni, amit mindenki lát és olyat gondolni, amit senki sem gondolt még.”

Szent-Györgyi Albert

Idén 5. alkalommal megrendezett „Kis tudósok éjszakáján” rekord látogató-számot regisztráltunk.

Idei mottónk „beérett a gyümölcs” címet kapta. Ennek oka, hogy a természettudományi képzésünk kerek 10 éve indult. Anno fürkészkedéssel kezdtük az első évfolyamunkat (a tagozat rövidített neve is) fél osztállyal, ám mára a legnagyobb létszámmal rendelkező osztályokká nőtték ki magukat. Alsó tagozaton a tapasztalásé a főszerep, a felsősök már tudományos magyarázatokkal szolgának a megfigyelt jelenségekre. Ezek együtt hívták életre a Kutatók éjszakájának mintájára a „Kis tudósok éjszakáját”, melyben diákok tartanak kutatási és érdeklődési körüknek megfelelő előadásokat, kísérleteket, bemutatókat. Minden évben büszkélkedhetünk természettudományokban sikeres ballagó diákokkal. Első évfolyamunkból Erdős Mátyás, aki 17 évesen az MTA ösztöndíjasa.  Az utánpótlás is biztosított, idén Keller Ábel 3.o, tanuló, aki nemcsak a tagozat életképességét, hanem változó világunk megismerésére való igényét, környezetünk változásainak megismerését, megértését hivatott közvetíteni a LEGO segítségével.

Ezt az irányvonalat szeretnénk tovább folytatni és megmutatni színes világunk sokszínűségét tehetséges diákjaink segítségével.

Kovácsik Ildikó szervező-tanár

 

Címkék: