
A Digitális Témahét Magyarország legnagyobb digitális pedagógiai eseménye. 2016-ban indult útjára, iskolánk 2017 óta csatlakozik minden évben az eseményhez. Ezen a héten különösen nagy hangsúlyt fektetünk digitális világ újdonságainak megismertetésére, biztonságos használatára. A rendezvényeink külső helyszínen is voltak, ezzel is kitágítva az informatika világát és persze a gyerekek nagyon szeretik a kirándulásokat. A külső előadók pedig még hitelesebbé teszik a felhasználási területeket.
Hétfői napon Szeged Informatika Történeti Múzeumban jártak a felső tagozatos tanulóink, az alsósok az Intrenet Hotline előadásán vehettek részt a biztonságos internethasználattal kapcsolatban. A Logiscool-tól programozási ismereti órákon, MI kvízek és Scratch programozás verseny is indult. A mesterséges intelligenciáról is hallhatunk előadást Csizmazia-Darab István-Sicontact-IT biztonsági szakértőjétől, aki elnyerte az „Év információbiztonsági újságírója” címet. Előadásának címe: Esély vagy veszély a mesterséges intelligencia a kiberbiztonságban? Nagy örömünkre szolgál, hogy ilyen hiteles és szakavatott embertől tanulhatnak diákjaink.
Szegedi tanulmányi kirándulás
Mint minden évben, idén is nagyon vártuk a Digitális hetet, hisz ezen a héten mindig történik valami izgalmas, mindig vidám, de nagy tanulságokkal teli programokat szerveznek tanáraink.
Így történt az most is. Mindjárt az első napon az informatika irányultságon tanuló 5-6 7. osztályos tanulók Szegedre látogattak el. Bár a nap esősnek ígérkezett, ennek ellenére mikor megérkeztünk a „napfény városába” valóban egy napsütés időjárás fogadott.
A hosszú út fáradalmait ezért egy kicsit a Tisza parton lévő játszótéren „pihentük” ki. Nagyon jó volt egy kicsit megmozgatni magunkat. Ezt követően, egy kis Tisza parti séta után, érkeztünk meg a Dóm térre. Itt időztünk egy kicsit, megnéztük Magyarország 4. legnagyobb templomát és 8. legmagasabb épületét a Dómot. A Dóm tér Szeged leghíresebb tere. A Dóm téren tartják a Szegedi Szabadtéri Játékokat, színházi-, opera-, és musical-előadásokkal.
A Dóm főkapujával szemközt látható zenélő óra a középkori egyetemek szimbóluma. Nagyon szerettük volna megnézni az órajátékot, de mivel csak 12 órától volt látható és sajnos nekünk szervezett programunk volt, ezért ezt nem sikerült megnéznünk.
Ezután a Szent-Györgyi Albertről elnevezett Agorába indultunk, de útba ejtettük a szegedi Hősök kapuját – az első világháborúban elesett szegedi katonáknak állított emléket is.
Az Agorában a Kiterjesztett valóságról hallhattunk egy előadást, ezt követően az Informatikatörténeti Kiállításon megnéztük a ritkaságszámba menő, máig működőképes számítógépeket.
Megcsodálhattuk a Magyarországon készült fényre, hangra, érintésre reagáló, a mai napig működőképes szegedi „katicabogarat”.
A látványlaboratóriumban a fizika és kémia érdekességeit ismerhettük meg.
Befejezésül szabadprogramunk volt, ezt követően élményekkel teli, de kissé fáradtan indultunk haza.
Nagyon jól éreztük magunkat.
Halasné Dávid Irén
informatikatanár